Фото з акції 2.12.09 у Києві
cop15ua

Фото О. Багнюка з акції 2.12.09 у Києві
cop15ua
Фотографии в альбоме «cop15ua» vesny-olga на Яндекс.ФоткахRead more...Collapse )

«Захистіть клімат! Не гальмуйте переговори!»
cop15ua
«Захистіть клімат! Не гальмуйте переговори!» - з такою вимогою до можновладців звернулись українські екологи під час акції біля Міністерства охорони навколишнього середовища, яка відбулась 2 грудня.

Активісти блокували вихід з Міністерства, демонструючи свою незгоду з офіційною позицією України. В хмарі чорних повітряних кульок із надписом «СО2» та «Клімат змінюється! Час діяти!» екологи продемонстрували, що насправді означає позиція України на міжнародних переговорах зі зміни клімату.

Демонструючи рівні викидів парникових газів в різних країнах, екологи навели для прикладу сусідню Польщу. Там рівень викидів менше, добробут вищий, а позиція, яку країна презентуватиме на переговорах означає зменшення викидів на 20-30%. В Україні – все навпаки. Замість скорочення викидів парникових газів планується значне їх збільшення на 70%. Активісти пропонували перехожим та працівникам Міністерства чорні повітряні кульки, нагадуючи, що всі ми дихаємо одним й тим самим повітрям. Також представники екологічних організацій оприлюднили для Міністерства та Національного агентства екологічних інвестицій свою позицію щодо міжнародних переговорів зі зміни клімату.

Фото: Олексій Багнюк:Більше фото тут: http://climategroup.org.ua/?p=559

Read more...Collapse )

Матеріали ТСН і радіо Свобода про акцію:
http://tsn.ua/ukrayina/ekologi-ukrayina-galmuye-mizhnarodni-peregovori-zi-zmini-klimatu.html
http://www.radiosvoboda.org/content/article/1893593.html

Так ТСН показав акцію 2 грудня біля Мінприроди
cop15ua


ОВ

Цю пісню презентують на саміті у Копенгагені
cop15ua
Dutch singer Boris will be performing exclusively for Inside COP15 in Copenhagen - here's his song One World which he composed specially for the Beat the Heat campaign.


Уряду радять «не ганьбитися у Копенгагені».
cop15ua


«Краще не їдьте» - з таким закликом у вівторок під стінами Мінохорони навколишнього середовища звертатимуться до урядовців екоактивісти та люди у костюмах білих ведмедів. Ця акція – проводи делегації на саміт у Копенгагені.

Екологи з робочої групи зі зміни клімату та активісти Кліматичного руху України проводжають українську делегацію на міжнародні переговори ООН зі зміни клімату. На саміті у Данії 192 країни мають домовитись про скорочення викидів парникових газів. Очікують, що нова угода, яку підпишуть у Копенгагені, призупинить зростання обсягів викидів парникових газів на планеті.

«Офіційна позиція держави гальмує переговори, адже Україна - єдина держава в світі, яка передбачає ріст викидів парникових газів на 70 відсотків від сьогоднішнього рівня, ще й відстоює право на торгівлю квотами» - сказав «Німецькій хвилі» директор екологічної організації «Голос Природи» Євген Колішевський. Екологи наголошують, що через такі неконструктивні позиції й затягується переговорний процес.

Тиск на переговірників

Українські активісти братимуть участь в не менш видовищних акціях, але вже на вулицях Копенгагена. Так, 12 грудня під час саміту пройде День кліматичних дій, і українці приєднаються до громадських організацій з інших країн. Кажуть, що так чинитимуть тиск на переговорників, аби ті ставили більш амбіційні цілі для зменшення викидів парникових газів. Україну ж представлятиме делегація з представників Національного агенства з екологічних інвестицій, мінприроди, народних депутатів. Найімовірніше, очолить делегацію віце-прем'єр-міністр Григорій Немиря.

Стабілізувати викиди

«Головна вимога до урядовців – стабілізувати викиди парникових газів на докризовому рівні (рівень 2007 року) до 2020 року з поступовим їхнім зменшенням» - підкреслює юрист організації «Екологія-Право-Людина» Мар’яна Булгакова. А ще екологи попереджають владу, що Україні доведеться робити внесок у Глобальний кліматичний фонд - його заплановано створити під час саміту.

Кошти з цього фонду, як говорить координатор програми зі зміни клімату Національного екоцентру України Христина Рудницька, переважно будуть розподілятись поміж країнами, що розвиваються, зокрема на зменшення наслідків кліматичних змін. «Це питання зараз гаряче дискутується, й, скоріш за все, країни будуть робити внесок до Фонду залежно від різних критеріїв, наприклад рівня ВВП, чи рівня викидів парникових газів. Київ взагалі ж це питання не коментує» - зауважує Рудницька.

Атомну енергію - викреслили

Нацагенство екологічних інвестицій так і не провело обіцяних офіційних громадських слухань щодо позиції України напередодні переговорів у Данії. Єдине, в чому влада дослухалась до фахівців з 12 екоорганізацій з усієї України, це те, що з проекту офіційної позиції Києва прибрано пункт щодо включення ядерної енергетики як механізму нової пост-кіотської угоди. «Адже це дорого й неефективно. Атомна енергетика надто дорога, небезпечна та не зменшує викиди парникових газів» - додає експерт Національного екологічного центру України.

Радіо "Німецька хвиля"

Чи треба ще блог?
cop15ua
Написали вчора пропозицію завести блог для дописів з саміту представників робочої групи з питань зміни клімату до Української правди. Поки відповіді не було. Також ще була ідея завести на шпальтах "Газети по-українські". З такою ідеєю виступила експерт зі зміни клімату Ірина Ставчук.

Фотографии в альбоме «Школа соціальної журналістики з питань зміни клімату» vesny-olga на Яндекс.ФоткахRead more...Collapse )

Ірина Ставчук вирушає до Копенгагена. Власне, тих, хто їде з України, окрім офіційної делегації, небагато. Принаймні мені, журналістці Ользі Веснянці, відомо про 4ьох представників екологічних організацій України й 4-5 активістів кліматичного руху.

Певні матеріали безпосередньо з Саміту ще будуть тут:

http://climategroup.org.ua/

http://www.climateinfo.org.ua/

Та я писатиму на ресурс громадянської журналістики: http://www.maidanua.org/

Й робитиму матеріали для української служби радіо "Німецька хвиля".

Тож чи треба, чи знайдемо в собі людський ресурс ще й для окремого блогу?

Питання.

Ольга Веснянка

Гарний ролик "Укладемо угоду": Seal the Deal - Six powerful voices
cop15ua


Пам'ятаю, звернення до влади з закликом "Укладемо угоду" у Києві підписували учасники Київського медіа-кіноклубу, де демонстрували фільм Ел Гора "Незручна правда":


Посмотреть на Яндекс.Фотках

Background info on Cop15
cop15ua
Five foreign ministers from Denmark, Sweden, Finland, France and the United Kingdom meet in Copenhagen, Denmark to discuss climate change. September 10, 2009.


"Врятувати Землю". Матеріал в "УТ" Жанни Безп’ятчук.
cop15ua


Психологія безвідповідальності

Україна сьогодні належить, як і Росія, до країн, що своєю позицією блокують швидке прийняття потрібних рішень. Проте зміни клімату стосуються й нашої держави. «Широтна частина України розташована в зоні від 52 до 46 градусів, вона меншою мірою зазнає різких кліматичних змін, ніж північніші широти, – пояснює Тижню Володимир Осадчий, директор Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту МНС України та НАН України. – Але для нашої країни справді актуальне підвищення зимових температур. Зимова температура піднялася на 1,5 градуса, а в деяких місцях і на 2. Це дуже серйозна цифра». Це може призвести до збільшення кількості стихійних лих, особливо повеней у Карпатах і Криму. А повені – це людські жертви, втрати врожаю, мільярдні збитки.

Сьогодні Україна викидає лише 45% рівня викидів парникових газів 1990 року, маючи вдосталь надлишкових квот. «Ці квоти в нашої країни з’явилися не за рахунок політики підвищення енергетичної ефективності економіки та реального зменшення викидів, а внаслідок скорочення виробництва після розпаду СРСР», – констатує Христина Рудницька. При цьому Україна – одна з енергетично найнеефективніших країн світу. Проте потенційно вона могла б забезпечувати до 14% своїх потреб в енергії за рахунок відновлюваних джерел. На сьогодні показник становить менш як 1%.

Офіційна позиція українських переговірників щодо нової кліматичної угоди така: Україна готова взяти на себе зобов’язання щодо скорочення до 2020 року своїх викидів на 20% відносно рівня 1990 року. На практиці це означає, що ми не зменшуватимемо викидів, а навпаки, збільшуватимемо їх. Якщо ці цифри буде затверджено, то фактична величина викидів України збільшиться на близько 70% рівня 2008-го. Українські екологи виступають проти запропонованого Україною та Росією перенесення невикористаних у 2008–2012 роках квот на наступний період. За оцінкою аналітиків Point Carbon, якщо в новій угоді до попередньо оголошених країнами цілей на скорочення викидів додати невикористані квоти України, Росії та країн Східної Європи, то реальне скорочення планетарних викидів буде лише на 1% більше передбаченого в Кіотському протоколі. Міждержавна група експертів зі зміни клімату при ООН наполягає, щоб до 2020 року викиди було скорочено на 25–40%.

Україна також не збирається робити внесок у Глобальний кліматичний фонд, створення якого заплановано. При цьому гроші, які наша держава вже отримала в межах проектів спільного впровадження, розподіляються невідомо на що і як. «Відповідно до положень Кіотського протоколу ці гроші мають витрачатися тільки на проекти, що передбачають зменшення викидів парникових газів, – каже Рудницька. – Коли наша організація направила до Національного агентства екологічних інвестицій запит стосовно того, на що будуть спрямовані, приміром, $300 млн, отримані за квоти від Японії, нам відповіли, що інформація є конфіденційною. Але це не відповідає чинному законодавству».

Україна сьогодні не бажає обтяжувати себе зобов’язаннями зі скорочення викидів і зрештою буде поставлена перед необхідністю виконувати вимоги, про які великі гравці домовляться між собою. А отже, не буде готова до цього ні морально, ні інфраструктурно, ні фінансово. Україна виглядає зараз як держава без сучасної стратегії енергетичного розвитку, але з атрофованим почуттям відповідальності і перед власними громадянами, і перед світом. Колективний апокаліпсис не такий реалістичний, як апокаліпсис індивідуальний. Вочевидь, Копенгаген – це тест на готовність кожної конкретної індустріальної країни не лише брати й споживати, а й віддавати та розвивати.

?

Log in

No account? Create an account