Previous Entry Share Next Entry
Напередодні Копенгагенського саміту в експертів мало оптимізму
cop15ua
7 грудня розпочнеться найбільша в історії кліматична конференція, однак її результат – непередбачуваний. Світові лідери сподіваються виробити угоду-наступницю Кіотського протоколу, але, схоже, своєї мети не досягнуть.

Переговірники, які намагалися розробити новий договір зі скорочення парникових викидів в атмосферу, затягували цей процес і протягом місяців сперечалися за лаштунками.

Щодо європейських країн, то вони відносно солідарні щодо мети угоди: збільшення середньої температури на планеті до 2050 року не повинно перевищити 2 градуси за Цельсієм. Але лише незначна кількість неєвропейських країн готові підписатися під таким зобов’язанням, кажуть в Європейській комісії.

«Сумарні пропозиції від розвинених країн все ще далекі від потрібного рівня. Тож, я закликаю ці країни зі слабкими цілями покращити їх»,- заявив комісар ЄС з питань охорони довкілля Ставрос Дімас.

Але навіть у Євросоюзі не до кінця ясно, кому доведеться заплатити за чудову європейську мету. Для її досягнення потрібно буде кардинально скоротити викиди вуглекислого газу.

США та Китай

До останнього часу Сполучені Штати і Китай – країни з найбільшими викидами парникових газів – не взяли на себе конкретні зобов’язання зі зменшення, але принаймні висловили бажання взяти участь у переговорах.

Якщо саміт провалиться, то у США це буде великим розчаруванням для багатьох прихильників президента Барака Обами. Вони сподівалися, що з його приходом до влади Сполучені Штати стануть лідером у боротьбі зі змінами клімату на Землі.

На думку екологів, навіть якщо нині в США ухвалити необхідні закони, щоб змусити, наприклад, пересідати на економічні та гібридні автомобілі або ж стимулювати вторинну переробку сміття, змінити свій стиль життя американці зможуть не скоро.

У свою чергу, Китай заявив про готовність скоротити інтенсивність викидів двоокису вуглецю на 40-45 відсотків до 2020 року, але хоче, щоб і інші країни взяли на себе серйозні зобов’язання.

Міхаель Отто, голова наглядової ради найбільшої в світі компанії торгівлі за каталогами та засновник ініціативи «2 градуси – німецькі топ-менеджери за захист клімату», погоджується, що США відіграють центральну роль у стримуванні змін клімату. Але водночас він високо оцінює зусилля інших країн, таких як Китай. Люди поки не визнають зусиль Китаю та його майбутніх планів. «Зрештою, китайці зрозуміли, що зміни клімату вже впливають і на їхню країну»,- сказав підприємець.

Копенгаген та Україна

Лише на перший погляд заклики Євросоюзу і світових екологів не стосуються України, чиї нинішні викиди настільки малі, що дозволяють їй навіть торгувати квотами з країнами-забруднювачами. За твердженням екологів, Україна є єдиною державою світу, яка передбачає зростання викидів парникових газів на 70 відсотків. Така урядова позиція, на їхню думку, якраз і гальмує переговори у Копенгагені.

Як сказала раніше в інтерв’ю «Німецькій хвилі» експерт Національного екологічного центру Ірина Ставчук, те, що для України ця проблема не є серйозною і що Україна не є великим забруднювачем парниковими газами, - міф, який слід розвіяти.

Радіо "Німецька хвиля"
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4966864,00.html

  • 1
дякую за потрібну ініціативу!

можливо, вам буде цікавою позиція глобальної професійної організації фінансистів щодо проблем зміни клімату:

http://acca-ukraine.livejournal.com/7880.html

  • 1
?

Log in

No account? Create an account